Free stock photo freepik.com

3 lietas, ko veiksmīgi vadītāji darīs 2022. gadā

Lai gan neviens nezina, ko nesīs 2022. gads vai ar kādiem izaicinājumiem mēs saskarsimies, tomēr ir dažas lietas, uz kurām veiksmīgi līderi koncentrēsies, neatkarīgi no ārējiem apstākļiem. Un, ja pēdējie divi gadi mums kaut ko ir iemācījuši, tad noteikti to, ka ir jābūt gataviem jebkam, kas var gadīties ceļā.

Sākot ar emocionālo inteliģenci un beidzot ar koncentrēšanos uz darbinieku attīstību, veiksmīgi vadītāji darīs visu, kas nepieciešams, lai nodrošinātu, ka viņu komandai ir pieejami instrumenti, lai šis gads sniegtu labus rezultātus.

Apskati šīs trīs lietas, ko veiksmīgi vadītāji darīs 2022. gadā, un izmanto ieteikumus savā labā, lai gūtu personīgos un uzņēmuma panākumus!

1. Emocionālā inteliģence

Līderi pastāvīgi meklē labākus veidus, kā sazināties ar saviem darbiniekiem, veicināt iesaistīšanos un iedvesmot radošuma un produktivitātes kultūru. Tomēr ir jāatceras, ka visi panākumi šajās jomās sākas ar vadītājiem, kuri pieņem ideju par augstas emocionālās inteliģences (EI) veidošanu. Populārās grāmatas “Emocionālā inteliģence” autors Daniels Goulmans EI jēdzienu skaidro kā “spēju pazīt savas un citu emocijas, lai motivētu sevi un spētu vadīt savas emocijas, kā arī emocijas attiecībās ar citiem cilvēkiem”. EI pamatā ir prasmju attīstīšana šādās jomās: pašapziņa, pašregulācija, sociālās prasmes, empātija un motivācija. Veiksmīgi vadītāji 2022. gadā veidos augstu EI, lai labāk izprastu darbiniekus un palīdzētu viņiem sagatavoties panākumiem. Attīsti arī Tu sevī šo spēju!

2. Koncentrēšanās uz darbinieku attīstību

Lai gan pieredzējuši profesionāļi saprot, cik svarīgi ir mācīties visu mūžu, tomēr viena joma, uz kuru šogad būtu vairāk jākoncentrējas, ir darbinieku attīstība. Darbinieku iedrošināšana apgūt un attīstīt jaunas prasmes ir galvenais, lai ne tikai efektīvāk atbalstītu organizāciju, bet arī palīdzētu veidot komandu, kas koncentrējas uz personīgo pilnveidošanos. Šajā gadā pievērs uzmanību apmācību un attīstības programmu piedāvāšanai saviem darbiniekiem, izmantojot iekšējās apmācības vai ārējās profesionālās organizācijas!

3. Elastīgu mērķu uzstādīšana

Gada mērķu noteikšana joprojām ir būtiska kopējai produktivitātei un ikgadējiem panākumiem, tomēr viena pārmaiņa, kas līderiem būtu jāpieņem šogad, ir elastīgu mērķu noteikšana. Pēdējo divu gadu laikā mēs esam bijuši spiesti būt elastīgi un atjaunināt savas cerības, un, lai gan 2022. gads varētu būt “normalitātes atjaunošanas gads”, būtu saprātīgi izmantot mūsu jaunās pielāgošanās prasmes, lai paredzētu nezināmo. Veidojot mērķus, ņem vērā mainīgos lielumus, kas ir ārpus Tavas kontroles un var ietekmēt Tavus panākumus vai rezultātus! Šogad vadītājiem jāskatās tālāk un jārada alternatīvi mērķi, ja ienāks cits “jauns normālais”.