Free stock photo freepik.com

4 veidi, kā attīstīt rakstīšanas prasmi un kļūt par labāku vadītāju

Daudzi ir pārsteigti, uzzinot, ka lieliski līderi ir arī labi rakstnieki. Rakstīšana ir neticams rīks, ko profesionāļi var izmantot, lai pilnveidotu dažas prasmes, kas nepieciešamas, lai kļūtu par lielisku vadītāju. Labas rakstīšanas prasmes ietver spēju skaidri un efektīvi nosūtīt ziņojumus. Šī ir viena no svarīgākajām cienījama līdera iezīmēm.

1. Pārvērt to, kas Tev ienāk prātā, lieliskā saturā

Iespējams, ka neesi talantīgākais rakstnieks, taču Tu vienmēr vari censties izkopt un uzlabot savas rakstīšanas prasmes. Tev var būt lieliskas idejas un padomi, bet, ja Tu ar tiem nedalīsies tālāk ar citiem cilvēkiem, tie nesniegs nekādu labumu. Mēģini pierakstīt savas domas, lai dalītos ar tām!

Rakstot to, kas Tev ienāk prātā, tas ne tikai palīdzēs izveidot noderīgu saturu, bet arī veidot ciešākus sakarus ar vienaudžiem, darbiniekiem un apmācāmajiem.

Tev jāsaprot, ka Tavai personīgajai izaugsmei, kā arī uzņēmuma lielākai labklājībai, Tev ir jāizveido vairāk satura, ko publicēt, piemēram, sociālajos tīklos. Un Tu drīz arī sapratīsi, ka, jo labāk apgūsi rakstīšanu, jo labākas kļūs Tavas līdera prasmes.

2. Kļūsti par precīzu un rūpīgu rakstnieku

Pieaugot rakstīšanas pieredzei, Tu attīstīsi dedzīgu precizitātes sajūtu. Gramatika drīz Tev kļūs neticami vērtīga. Un arī Taviem lasītājiem. Ievērojot gramatiku, Tu kļūsi par precīzāku rakstītāju, un tas ietekmēs arī Tavas līdera spējas.

Lieliski vadītāji vienmēr pievērš uzmanību katrai detaļai gan savā, gan citu priekšnesumā. Lai gan par uzdevumiem un problēmām domā kopumā, viņi saprot arī katru mazo soli, kas viņus un viņu komandu var aizvest līdz vēlamajiem rezultātiem. Un nejauši tā notiek arī ar labiem rakstniekiem. Viņiem ir jāveic vairākas darbības, lai iegūtu saturu, kuru ir vērts publicēt un, pats galvenais, izlasīt. Pievēršot uzmanību visam, līdz pat burtiem un pieturzīmēm, Tu kļūsi par uzticamu un vērtīgu vadītāju.

No otras puses, rakstnieki ir tikai tik labi, cik labi viņi sniedz informāciju. Lai rakstītu vērtīgu saturu, Tev ir jābūt precīzai, patiesai informācijai, apgalvojumiem un datiem.

3. Izsaki skaidri savas domas

Rakstīšana liek tiekties pēc skaidrības. Lai gan varbūt ir gramatiski pareizāki veidi, kā izteikt konkrēto domu, Tev vienmēr vajadzētu izvēlēties vienkāršu, kodolīgu veidu, kas sniedz lasītājam pilnīgu priekšstatu par Tavu apspriesto jautājumu.

Lieliski rakstnieki vienmēr prot skaidri izteikties, kā arī spēlēties ar teikuma uzbūvi, garumu un kompozīciju. Tas viņiem ļauj efektīvāk sazināties, kā arī kontrolēt to, kā citi uztver viņu vēstījumu un viņus kā rakstniekus. Tieši tāpēc ir tik svarīgi arī vadītājiem attīstīt sevī rakstīšanas prasmi.

4. Izkop atvērtību

Džordžs Orvels ir teicis: "Nekad nelietojiet garu vārdu tur, kur der īss." Veidojot saturu, Tev vajadzētu izvairīties no pārāk sarežģītas valodas, specializētiem terminiem un žargona. Centies izteikt savas idejas pēc iespējas atklātāk, vienkāršāk un efektīvāk. 

Esi godīgs, tomēr spēcīgs savā rakstīšanā! Tev kā vadītājam jātiecas arī uz pieticību un vienkāršību. Vienkāršība un godīgums vienmēr ir bijuši spēcīgāki nekā mēģinājumi izskatīties pārākiem par citiem, izmantojot nozares klišejas un žargonu.

 

Lai gan varbūt pirmajā brīdī šķiet, ka rakstniekiem un līderiem nav nekā kopīga, tomēr, tos analizējot, var pamanīt, ka patiesībā līdzības ir pārsteidzošas. Ir pierādīts, ka rakstīšanas prasmju uzlabošana pārvērš menedžerus par lieliskiem līderiem. Šīs prasmes attīstīšana var palīdzēt vadītājiem tuvoties savām komandām, iemācīties efektīvāk sazināties un iedvesmot citus.

Mācies izteikt rakstiski savas domas un dalīties ar tām, lai sasniegtu to, ko konkrētajā brīdī vēlies ar savu vēstījumu panākt!