Foto no Ingas Dalibas privātā arhīva, fotogrāfs: Agris Semēvics

Apņēmība realizēt savas ieceres

Vēlme iegūt jaunas zināšanas, atklātība, spēja uzņemties atbildību, mācīties no savām kļūdām, gūt panākumus un izbaudīt tos – tās ir īpašības, kas veido uzņēmējas, “DarbaGuru” un "Personīgā Zīmola Akadēmija" vadītājas un personīgās zīmolvedības konsultantes Ingas Dalibas veiksmes stāstu. Viņa tās novērtē arī citos cilvēkos un uzskata, ka veiksmīgam uzņēmējam ir jārūpējas par savu personīgo zīmolu.

Kādas ir Tavas “superspējas”? Ko Tu dari labāk par citiem?

Manuprāt, man piemīt spēcīga mērķtiecība. Ja esmu apņēmusies kādu projektu realizēt, tad es tam veltīšu visus iespējamos resursus, lai panāktu, ka vīzija, sapnis, ideja realizējas dzīvē.

Kāpēc izvēlējies kļūt par uzņēmēju?

Pirmkārt, viena no sajūtām, kas man dzīvē ļoti svarīga, ir brīvība, kas dod iespēju gan pieņemt patstāvīgi lēmumus un uzņemties atbildību, gan kļūdīties un mācīties no savām kļūdām, gan gūt panākumus un izbaudīt tos. Otrkārt, man patīk trakas idejas pārbaudīt praksē, vai tās strādās vai nē, un uzņēmējdarbība ir īstā vide tam.

Kādas ir Tavas dzīves un darba vērtības?

Manas un manas komandas vērtības, kuras mēģinu iedzīvināt uzņēmumos, ir attieksme, atklātība un atbildība. Personīga attieksme un ieinteresētība tajā, ko dari, kā veido un uzturi attiecības. Atklāti runāt par aktuāliem nozares jautājumiem, problēmām un to iespējamajiem risinājumiem. Es ticu tam, ka tikai cieņpilna un atklāta komunikācija var vest pie veiksmīgas sadarbības izvirzīto mērķu sasniegšanai. Tāpat uzskatu, ka viena no profesionāli raksturojošām īpašībām ir spēja uzņemties atbildību.

Kurus vārdus un frāzes Tu visbiežāk lieto, lai raksturotu sevi?

Es bieži pie sevis atkārtoju un, šķiet, esmu ierakstījusi arī dažos savos sociālo tīklu profilos: “Es daru. Man patīk. Un veicas,” Un, ja iet grūti vai vajā kļūmes, tad piebilstu: “Kur Tu liksies, tāpat visu paveiksi, izdarīsi, nokārtosi.”

Kas padara Tavus darba rezultātus interesantus un unikālus?

Darba rezultātus vislabāk var novērtēt apkārtējie. Savā darbā tiecos pēc tā, lai katrs projekts, katras profesionālās attiecības vai katra publiskā uzstāšanās būtu tāda, ka man par to pašai nebūtu kauns ne pēc pieciem, ne desmit, ne vairāk gadu.

Kas Tevi patiesi aizrauj?

Jaunas lietas un vietas, jauni cilvēki, jauna informācija. Reizēm fantazēju, ja man būtu lemts nodzīvot vairākus mūžus, es gribētu izlasīt vēl vairāk grāmatu un uzrakstīt vairākas grāmatas, apgūt dažādas profesijas, apceļot simtiem valstu vai pat kādu laiku padzīvot tajās, izmēģināt dažādas biznesa idejas.

Kādam, Tavuprāt, ir jābūt labam uzņēmuma vadītājam?

Nav ideālu vadītāju, tāpat kā nav ideālu uzņēmumu vai attiecību. Labs uzņēmuma vadītājs, manuprāt, ir paškritisks un pašdisciplinēts, vienmēr tendēts uz izaugsmi un nemitīgu mācīšanos, gana ambiciozs un vērsts uz starppersonu attiecībām, to uzturēšanu un kopšanu, spējīgs pielāgoties un rast risinājumu problēmsituācijās. Veiksmīgs vadītājs ir arī tāds, kurš rūpējas par savu personīgo zīmolu.