Foto no Hellas Milbretas-Holmas personīgā arhīva

Kvalitāte, sagatavotība un pozitīvisms

Par Eurolife Latvia realizācijas direktori Hellu Milbretu-Holmu droši var teikt, ka viņa ir vadītāja ar vīziju un misijas apziņu. Ar savu atvērtību un personības harizmu viņa spējusi atvērt ne vienas vien durvis uz sadarbību biznesā un privātajā jomā.

Kādas ir Tavas “superspējas”?

Uzņēmēji mani raksturo kā cilvēku, kas spēj iedziļināties, saprast būtisko un rast visatbilstošāko risinājumu. Citi uzskata, ka spēju iedvesmot cilvēkus. Vēl mani dēvē par “atslēgu”, kas paver ceļu un palīdz komunikācijā ar citiem biznesiem, citām kultūrām (arī starptautiskos biznesa darījumos).

Ko Tu dari labāk par citiem?

Mans dzīves moto ir “Būt gatavai noiet lieko jūdzi”. Esmu ļoti mērķtiecīga, spēju sevi disciplinēt, esmu atbildīga un ar izteikti lielām darba spējām. Tāpat arī manas svešvalodu prasmes palīdz biznesa attiecībās un dzīvē. Kā reiz teica mana pasniedzēja augstskolā “Mācies valodas, kamēr esi jauns. Valoda ir dārgākā ērtība uz šīs zemes.”

Kāpēc izvēlējies kļūt par līderi?

Ir cilvēki, kuriem ir vieglāk  pašiem veidot stratēģiju, atrast resursus, izdomāt veidus, kā panākt mērķus, atrast un motivēt vajadzīgos cilvēkus. Es pieskaitu sevi šai kategorijai. Un ir cilvēki, kas jūtas  daudz ērtāk kā izpildītāji, kad viņiem jau ir skaidri definēts uzdevums. Izpildītājam ir diezgan precīzi jāpieturas pie norādēm, tas mazina iespēju likt lietā radošu pieeju. 

Man ir svarīga brīvība pieņemt patstāvīgus lēmumus, likt lietā radošus risinājumus. Un darbs ar komandu man dod lielu gandarījumu. Apdrošināšanas jomā man ir iespēja darboties kopā ar 50 cilvēku lielu kolektīvu. Es daudz investēju enerģiju un laiku manu kolēģu izaugsmē, konsultēšanā un apmācībā. Dodot citiem, tu arī pats esi ieguvējs.

Strādājot kopā, mēs nonākam pie daudz lielāka rezultāta, nekā varētu paveikt viens cilvēks.

Kādas ir Tavas dzīves un darba vērtības?

Mīlestība ir pāri visam. Es izvēlos stabilas vērtības, drošību, lojalitāti. Droši vien tādēļ piekritu būt par GRAWE vēstnesi Latvijā, jo šī Austrijas kompānija ir ar ievērojamu - nu jau 190 gadu lielu pieredzi un labu reputāciju. Un vēl man ir svarīga dinamiska izaugsme un attīstība. Es uzskatu, ka turēt solījumu, tā ir vērtība. Un vēl labāk - solīt mazāk, bet izpildīt ar uzviju.

Kurus vārdus un frāzes Tu visbiežāk lietojat, lai raksturotu sevi?

Es brīvā laikā spēlēju tenisu. Un reiz, kādas spēles laikā ar spēcīgu pretinieku, kad pēc punktiem izskatījās, ka zaudēju, es sev neļāvu padoties un zaudēt spēles garšu. Es sev pateicu: “Es esmu bumbiņa. Es lidoju. Es trāpu tieši mērķī.” Tas iedeva papildu enerģiju, ļāva pasmaidīt un saglabāt azartu un prieku. Šo sajūtu es nesu līdzi arī grūtās darba situācijās. Saglabāt vieglumu, ātrumu un precizitāti.

Un vēl, mani kolēģi  un draugi zina manu teicienu: “Slikti rādās, labi būs.” Tieši tādēļ, ka viss ir attīstībā, un tieši tādēļ, ka ne viss, ko redzam, ir tā, kā mēs to redzam, es ticu, ka ir jāturpina iet uz priekšu, jāsaglabā cieņu savstarpējās attiecībās, un īstā brīdī viss pavēršas uz labu. Un ja vēl nav labi, tātad vēl nav pienācis īstais brīdis.

Kas padara Tavus darba rezultātus interesantus un unikālus?

Strādājot uzkrājošās dzīvības apdrošināšanas jomā, nav divu identisku darījuma sarunu. Katrs darījuma partneris nāk ar savu vajadzību, ar savu situāciju uzņēmumā vai personīgā dzīvē, turklāt, katram jau ir iepriekš izveidojies priekšstats par pakalpojumu, par kompāniju, kuru pārstāvam vai arī par mums kā sarunu partneri. Mūsu tikšanās šo priekšstatu vai nu pastiprina, vai maina.

Lai nonāktu līdz rezultātam, ir jābūt savstarpējai sapratnei, spējai izprast klientu situāciju un nākt ar vispiemērotāko risinājumu, turklāt arī jāspēj pamudināt klientu savlaicīgi uz rīcību. Tad, kad “visvairāk vajag” mūsu pakalpojumus, bieži jau ir par vēlu, jo vai nu vecums, vai veselības situācija to vairs neļauj.

Mūsu darbs ir unikāls ar to, ka palīdzam profilaktiski sakārtot juridiskām personām darbinieku lojalitātes jautājumu. Fiziskām personām - tā ir iespēja savlaicīgi izveidot finanšu nodrošinājumu sev un ģimenei, par spīti tam, cik liels vai mazs atbalsts būs nākotnē no “pensijas”. Neviens nav man pārmetis, “GRAWE” uzkrājošās dzīvības apdrošināšanas polisei beidzoties, ka ir sakrājis sev rezerves kapitālu. Tā ir drošības sajūta un lielāka brīvība, kas ļauj nodrošināt savas vajadzības arī nākotnē.

Kas Tevi patiesi aizrauj?

Mani aizrauj sarunas ar interesantām personībām. 

Mans brīvā laika vaļasprieks ir mūzika. Es rakstu instrumentālu un vokālo mūziku. Rakstu tādēļ, ka nevaru nerakstīt. Man ir laimējies, ka lielākā daļa mūzikas, ko esmu radījusi, ir sasniegusi klausītājus. Tikai dažas partitūras vēl gaida savu ceļu pie īstajiem atskaņotājiem un pie klausītājiem.

Vēl mani aizrauj dabas daudzveidība, gaismas, krāsas. Sastapšanās ar savvaļas dabu ir īpašs piedzīvojums. Neviens cilvēku radīts, grandiozs šovs nepārspēj to patieso skaistumu, kāds ir Dieva radītajā dabā.

Kādam, Tavuprāt, jābūt labam uzņēmuma vadītājam?

Labam vadītājam ir jābūt tādam, kurš nav par šķērsli savam uzņēmumam un kolektīvam sasniegt mērķus. Vadītājs ir cilvēks ar vīziju, kurš zina, kurp dodas uzņēmums, ar misijas apziņu - ko tieši vēlas sasniegt, un spēj pamatot - kādēļ šos mērķus ir vērts sasniegt.

Labs vadītājs, manuprāt, ir blakus savam kolektīvam, to iedvesmo, sargā, ļauj augt plašumā, dziļumā un augstumā. Viņš gan uzrauga, gan iedod “jaudu”. Labs vadītājs ir cīnītājs. Viņu raksturo spēja būt izturīgam līdz galam, līdz mērķis ir sasniegts. Un tad doties atkal uz tālāku mērķi.