Iedarbīgs mārketinga teksts ir viegli uztverams un nesamākslots. Tas veido saziņu un rosina dialogu. Rakstot tekstus sociālajiem tīkliem, domājot par pamanāmiem virsrakstiem un auditorijas iesaisti, ir svarīgi rakstīt saprotami un labskanīgi, tēlaini izmantojot bagātu vārdu krājumu un dažādus ietekmīgus izteiksmes līdzekļus, arvien domājot par adresātu jeb ziņas saņēmēju.

Lai gan intereses veidošanā sociālajos tīklos dažkārt vizuālā informācija ir pamanāmāka par vārdisko informāciju, tomēr atmiņā paliek tieši vārdi. Tajos izteiktas rūpes par lasītāju, noderīga vai izklaidējoša informācija ir panākumu atslēga.

Meistarklases mērķis ir iepazīties ar iedarbīgu sociālo tīklu ierakstiem, iezīmēm un stilistiku un pilnveidot ietekmīgu tekstu rakstīšanas prasmes latviešu valodā. Darbnīcā analizēsim piemērus un visbiežāk pieļautās kļūdas, vingrināsimies uzmanību piesaistošu tekstu rakstīšanā un dažādu ierakstu “formulu” izmantošanā, pilnveidosim vārdu krājumu un labskanīgu un iedarbīgu tekstu rakstīšanas prasmes.

Meistarklase notiek Zoom.us platformā. Pirms sākuma tiek nosūtīta saite, lai varētu savlaicīgi pieslēgties konkrētai meistarklasei. Tāpat meistarklases gaitā Tev būs iespēja uzdot precizējošus jautājumus un iesaistīties diskusijā.

Meistarklases ilgums – 4 akadēmiskās stundas (10.00–13.15).

Dalības maksa - 65 EUR

Veido sevi panākumiem!

  1. Kā piesaistīt uzmanību – iedarbīga teksta struktūra
  2. Kā sagatavoties rakstīšanai
  3. Kā izvēlēties trāpīgus vārdus un iedarbīgus teikumus – copywriting principi
  4. Kā padarīt tekstu interesantu
  5. Kā veidot stāstu – stāstniecības pamatprincipi
  6. Kā uzrunāt un iesaistīt lasītāju
  7. Kā izvēlēties vislabāko aicinājumu rīkoties (Call to Action)
  8. Kā iedarbīgi pārlasīt tekstu un dzēst lieko
  9. Kur atrast noderīgus materiālus

Aiga Veckalne

Aizrautīga tulkotāja, filoloģe un valodas praktiķe. Vadījusi seminārus un praktiskas nodarbības par latviešu valodu publiskajā runā, tipiskajām kļūdām un ieteikumiem lietišķajā sarakstē un dokumentos, elektroniskās sarakstes etiķeti latviešu un angļu valodā, kā arī konsultējusi vairākus uzņēmumus un nevalstiskās organizācijas. Vada valodas raidierakstu “Pieturzīmes”.

Savulaik bijusi “Skrivanek Grupa” Centrālās un Austrumeiropas reģiona vadītāja, kā arī “Skrivanek Baltic” valdes locekle. 2017./2018. mācību gadā mācījusi latviešu valodu un Latvijas kultūru un literatūru Sietlas Vašingtonas Universitātē ASV. Šobrīd strādā Ventspils Augstskolā, kur arī studē doktora studiju programmā “Valodniecība”.

Pirms tam iegūts profesionālais maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā (Rīgas Ekonomikas augstskolā) un bakalaura grāds filoloģijā (Latvijas Universitātē).

LinkedIn profils

65 EUR